Likya Yolu Batı ( Fethiye Etabı ) 3 Gece 4 Gün

3 Gece 4 Gün


Uygun Tarihler
11 - 14 Nisan
25 - 28 Nisan
16 - 19 Mayıs

Tur Detayları

1.Gün: Kayaköy-Ölüdeniz Yürüyüşü (7 km -3 saat -150 metre çıkış (rakım)-200 metre iniş )

Turumuza Dalaman Havalimanı veya Fethiye Otogarı'nda buluşarak başlıyoruz. İlk günümüzde, Kayaköy'ün antik kısmında yer alan Kayaköy'ü ziyaret ediyoruz. Likya bölgesinin sembolik eserlerinden birisi olan Amintas Kral Kaya Mezarını ziyaret ediyoruz.

Eski Rum köyü olarak kalan Kayaköy, 1924 Nüfus Mübadelesi sonucunda terk edilmiş ve günümüzde hayalet şehir gibi kalmıştır. Burada antik mimariyi yansıtan evleri, kiliseleri ve sokakları keşfederken tarihin büyüsüne kapılacaksınız. Yürüyüşümüz boyunca Likya Yolu'ndan geçerek muhteşem koyları gözlemleyecek ve sonunda Ölüdeniz'de yüzme molası vereceğiz. Konaklama Ölüdeniz veya Faralya'da buluna mütevazi aile işletmesi hotel, motel, bungalov tarzı tesislerimizde olacaktır.

2.Gün: Ovacık - Kozağaç - Kirme - Faralya (Yürüyüş - 15 km - 350 m rakımdan başlayıp 400 m çıkış 350 m iniş.)

Yürüyüşün İkinci gününde, Likya Yolu'nun başlangıç noktasına transferle başlıyoruz. Yürüyüşümüzde Ölüdeniz'in ve bölgenin muhteşem manzarasının ayaklarımızın altına serildiği bir tırmanışla başlayacak ve Baba Dağı'nın yamaçlarından Kozağaç köyüne kadar ilerleyeceğiz. Burada köy evinde öğle yemeği molası vererek enerjimizi tazeleyeceğiz. Yemekten sonra Kirme köyü üzerinden Faralya'ya doğru yol alacak ve günü güneş batımını izleyerek tamamlayacağız.

3.Gün: Faralya - Aktaş Plajı Sahilden Kabak Yürüyüşü (13 km / 5 saat / 200 metre iniş / 200 m çıkış )

Üçüncü günümüzde, otelimizden başlayarak yürüyüşümüze devam ediyoruz. Mavi Kelebekler Vadisi'nin büyüleyici güzelliğine tanık olduktan sonra denizi sağımızda tutarak Aktaş Plajı'na ulaşıyoruz. Burada öğle yemeği molası veriyoruz ve denizin tadını çıkarıyoruz. Yürüyüşümüz devam ederken Kabak Koyu'na kadar ilerleyeceğiz. Günün sonunda Kabak Koyu'nda harika bir yüzme molası ile kendimizi ödüllendiriyoruz.

4.Gün: Alınca - Yedi Burunlar (11 km / 150 m iniş çıkış. 5 saat)

Son günümüzde, sabah erken saatlerde Alınca'dan yürüyüşe başlayacağız. Yedi Burunlar'ın büyüleyici manzarasını ve Cennet Koyu'nu tepeden gözlemleyecek, doğanın kucağında huzurlu bir zaman geçireceğiz. Öğle yemeğinde bölgenin yerlisi yörük bir ailenin evinde organik lezzetli sebze yemekleri alıyor, odun ateşinde çay keyfi yapıyoruz.

Geniş düzlükler, sarnıçlar ve orman patikaları eşliğinde Ge köyüne ulaşacağız. Yürüyüşümüzü tamamlayarak havalimanı veya otogara transfer olacak ve bu unutulmaz turun sonunu getireceğiz.

Yürüyüş Esnasında Yanımızda Bulundurmamız Gerekenler:

 1. Tabanı sert, bilekten kavrayan trekking ayakkabıları / botları.

 2. Hafif Sırt Çantası: Yürüyüş sırasında yanınızda bir sırt çantası bulundurmanız önemlidir. Bu çantada su, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk, yedek kıyafetler, atıştırmalıklar ve diğer kişisel ihtiyaçlarınızı taşıyabilirsiniz.

 3. Su ve İçecekler: Yürüyüş boyunca sık sık su içmek önemlidir. Su şişesi veya su kabı yanınızda bulunmalıdır. Ayrıca enerji verici içecekler de almanız tavsiye edilir.

 4. Hava Koşullarına Uygun Giysiler: Yürüyüş rotasının iklimine göre giyinmeniz önemlidir. Hava koşullarına uygun giysiler, terlemeyi önleyen ve vücut sıcaklığını dengede tutan malzemelerden olmalıdır.

 5. Koruyucu Malzemeler: Güneş kremi, güneş gözlüğü ve şapka gibi güneş koruyucu malzemeleri yanınızda bulundurmalısınız. Ayrıca, böcek kovucu sprey ve yedek pil gibi diğer koruyucu malzemeleri de düşünmek önemlidir.

Red White Tours'un düzenlediği bu Likya Yolu turu, doğanın, tarihin ve muhteşem manzaraların birleştiği bir macera sunuyor. Uzman rehberler eşliğinde güvenli ve keyifli bir yolculuk deneyimi yaşayacaksınız. Unutulmaz anılar biriktirmek ve Türkiye'nin büyüleyici güzelliklerini keşfetmek için bu turu kaçırmayın!

Neden Bu Tura Katılmalıyım?

 • Likya Yolunun dünyada en iyi 10 yürüyüş parkurlarından birisi olması

 • Antik şehirleri, harika doğası ve Turkuaz rengi denizi ile tarih, doğa ve deniz keyfini bir arada yaşatması.

 • Hem ülkemizde hem de dünyadan çok itibar gören antik yerleşim yerleri olan Fethiye, Karaköy, Xanthos , Patara, Kekova, Simena Olympos gibi kültürel zenginliklerimizi görme fırsatı.

 • Doğada sadece spor amaçlı değil, profesyonel bir tur rehberi ile yürüyüş yapma ayrıcalığı.

 • Havalimanından başlayıp tur bitimine kadar A'dan Z'ye organize edilmiş bir program olması.

 • Aile işletmesi konaklama tesislerinde kalarak ve öğle yemeklerinde yörük ailelelere misafir olunarak, yerel kültürün ve yemeklerin tecrübe edilmesi.

 • Araç yolu ile ulaşılamayan birbirinden güzel koylar.


Temel Bilgiler
Konum
Fethiye
Kalkış Konumu
Antalya
Dahil
 • Rehber
 • Konaklama
 • Kahvaltı
 • Akşam Yemeği
Dahil Değil
 • Öğle Yemeği
 • İçecekler
 • Kişisel Harcamalar

Benzer Diğer Turlar

905445345027
Müşteri Hizmetleri
Müşteri Hizmetleri
Merhaba👋

Size nasıl yardımcı olabilirim?
06:13
Mesaj Bırak