Pamukkale - Salda Gölü Turu

Günübirlik

Tur Detayları

Bu turumuzda dünyanın en derin 3. , Türkiyen'nin en derin gölü olan Salda Gölü'nü ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, ülkemizin en çok turist ağırlayan turizm bölgesi olan Pamukkale'yi ziyaret edeceksiniz. Ayrıca Pamukkale ziyaretinizde doğal oluşumlu havuzların bulunduğu dağın tepesinde yer alan Hierapolis Antik Kenti'ni ziyaret edeceksiniz. Aynı Pamukkale gibi Hierapolis Antik Kenti de UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Tarihi ve kültürel açıdan çok zengin bir antik kenttir. Bu antik kenti rehberimiz eşliğinde gezip keşfedeceksiniz. Sizleri eşsiz bir doğaya, çok zengin tarih ve kültürel alt yapıya sahip antik kente ve ülkemizin en değerli kaplıcalarına götürüyoruz. Rehberlik hizmeti sayesinde hem keşif yapacaksınız hem gezeceksiniz hem de eğitimli bir şekilde vakit geçireceksiniz. Ülke değerlerimiz hakkında doğru, tarihi bilgiler öğreneceksiniz.

Salda Gölü'ne vardığınızda bembeyaz bir cennetin devamını masmavi, berrak bir gölün getirdiğini göreceksiniz. Salda gölünün sahilinde ki kum ülkemizde tekdir. Bu kum kil şeklinde doğal oluşumlu bir Mars özelliği taşımaktadır. Salda gölünün kil oluşumlu kumu bir de dünya üzerinde Kanada'da bulunmaktadır. Mars özelliği taşıması ile ilgilide haberlerin çıkmasıyla Salda Gölü ülkemizde popülerleşmeye başlamıştır.

Düzenlemiş olduğumuz bu zengin turumuzda ülkemizin en çok turist ağırlayan bölgelerinden iki tanesini de ziyaret ediyorsunuz. Pamukkale 400 bin yıl önce bölgede bir dizi depremler oluşması sonucu travertenlerin, doğal oluşumlu havuzların yarılması ile içlerine termal suların akıntılarının birikmesi ile muazzam bir görüntü oluşmuştur. Bu havuzlar içerisinde uzanmak ve yüzmek sağlığınıza çok iyi gelecektir. Salda gölünün kumunun bembeyaz oluşu ile de insanın içini huzur kaplamaktadır. Kaplıcaların tepesinde bulunan Hierapolis Antik Kenti Bergama Krallığı tarafından inşa edilmiş çok derin ve zengin bir tarihi ve kültürel yapıya sahiptir. Aynı zamanda bu antik kent çok fazla yıkıma uğramamış daha ilk günkü gibi iyi bir biçimde korunarak günümüze kadar ulaşmıştır. Hierapolis oldukça büyük bir alana yaygındır. Rehberimiz eşliğinde tüm tarihi eserleri, arkeolojik kalıntıları keşfedeceksiniz.


Temel Bilgiler
Konum
Denizli - Burdur
Kalkış Konumu
Dahil
  • Öğle Yemeği
  • Rehber
  • Transfer
Dahil Değil
  • Akşam Yemeği
  • Kişisel Harcamalar

Benzer Diğer Turlar

905445345027
Müşteri Hizmetleri
Müşteri Hizmetleri
Merhaba👋

Size nasıl yardımcı olabilirim?
06:57
Mesaj Bırak