Dalış Turu

Günübirlik

Tur Detayları

Tur Detayları

Dalış yapacak misafirlerimize kendi dillerinde, dalış esnasında bilmeleri ve uygulamaları gereken dalış kuralları hakkında eğitim verilmesi.

Temel eğitimin ardından en fazla 5’erli gruplar halinde dalışlara koyun en sığ yerinden başlanmasıyla birlikte birinci dalışların yapılması. Her grupta en az 1 Eğitmen ve 1 Rehber Balıkadam dalgıçlara eşlik etmektedir.
Dalışlar esnasında sualtı Fotoğraf ve Video çekimleri istenmesi halinde yapılmaktadır.

NOT : Dalış yapmayan misafirlerimiz de tüm dalış turu süresince yüzme, şnorkel yapma güneşlenme gibi aktivitelere katılarak bu şekilde güzel bir gün geçirerek dinlenme imkanına sahiptirler. Yemek, tekne yakıtı, duşta kullanılan temiz su ve sigorta fiyata dahildir. Her gün iki farklı dalış yerinde 1 sabah ve 1 öğleden sonra olmak üzere 2 dalış uygulaması yapılmaktadır.

Acemi (Beginner) Dalgıçları: Sabah yapılacak olan dalışımızda; acemi dalgıçlar brifing alıp eğitmenlerle beraber dalış uygulamasına katılırlar. Dalış yapacak olan acemi misafirlerimiz en fazla 5 m derinliğe, en az 20-25 dakika süre ile daldırılırlar. Yemek molasından sonra aynı uygulama farklı bir dalış bölgesinde tekrarlanır.

Tecrübeli (Diver) Dalgıçlar: Tecrübeli dalgıçlar acemi dalgıç programında olduğu gibi 2 ayrı bölgede bir sabah birde öğleden sonra olmak şartıyla 2 kere dalış yaparlar.4 tecrübeli dalgıca 1 eğitmen dalgıç eşlik ederek dalış gerçekleştirilir. En fazla dalış derinliği 30 m dir. Dalış derinliği ve planlaması dalgıçların tecrübesine göre düzenlenir. Dalış 50 bar hava ile bitecek şekilde planlanır.

Kemer su altıyla da çok güzel !!!

Hizmet ve emniyet vazgeçilmez iki unsurumuzdur. Bu bağlamda sizleri Kemer’de su altı ile buluşturmayı amaçlıyoruz.

Kemer, değişken kıyı yapısı, antik çağlardan amforaları, gemi batıkları, resif ve mağaraları ile Akdeniz Bölgesi’nde Antalya’nın güneyindeki en önemli dalış merkezlerinden biridir.

Türkiye’de en fazla Mavi Bayrak Antalya’da ve en önemlisi Kemer’de bulunmaktadır. Kemer bölgesi berrak turkuaz rengi denizi, flora ve faunası ve birçoğuna sadece denizden tekneyle ulaşılabilen koylarıyla mükemmel bir dalış ve yat turizmi imkanları sunmaktadır.

Zengin bir Akdeniz canlı topluluğuna sahip olan Kemer’de aynı zamanda Kızıldeniz’e ait balık türlerine de rastlanmaktadır.

Su sıcaklığı Ocak ayı için 19 derece Ağustos ayında ise 30 derecedir.

Kemer Bölgesi deyince akla Beldibi-Tekirova arasında kalan, Göynük, Kemer, Kiriş ve Çamyuva’yı da kapsayan tüm beldeler gelir ki dalış merkezimiz Kemer’de konuşlanmıştır. Dalış merkezimiz 15 Nisan-30 Kasım tarihleri arasında Kemer Bölgesini su altından da tanıtmak için hizmetinizdedir.

Kemer Marina açıklarında 31 metre derinlikte bulunan PARİS Batığı, bölgedeki en önemli dalış merkezlerinden biridir.

Bölgenin zengin bir dalış noktası olan ÜÇ ADALAR’da iri Vatozlara, Müren balıklarına, Karavidalara, yılın belirli zamanlarında Orkinos sürülerine, Barakuda sürülerine ve hatta nesli tükenmekte olan Akdeniz Fokları’na da rastlanmaktadır.


Temel Bilgiler
Konum
Antalya - Kemer
Kalkış Konumu
Hotel
Dahil
  • Öğle Yemeği
  • Rehber
  • Transfer
  • Dalış Malzemeleri ve Dalış liderliği
Dahil Değil
  • İçecekler

Benzer Diğer Turlar

905445345027
Müşteri Hizmetleri
Müşteri Hizmetleri
Merhaba👋

Size nasıl yardımcı olabilirim?
10:43
Mesaj Bırak